День Гідності та Свободи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи.

 

Його встановлено указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року, повідомляє Укрінформ.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. А навесні 2014 року розпочалася збройна агресія Росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

Вже другий рік поспіль День гідності та свободи відзначається на тлі повномасштабного вторгнення РФ, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність, захищаючись від агресора.

До державного свята Дня Гідності та Свободи з 21 листопада до 10 грудня Україна удев’яте долучиться до Всесвітнього Дня Гідності (Global Dignity Day, www.globaldignity.org) — незалежного, соціального, політично й релігійно нейтрального міжнародного проекту, мета якого — подвигати молодь, учнівство й студентство керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях.

Заходи, організовані у цей період, сприяють лідерству, ґрунтованому на повазі й підтримці глобального діалогу про гідність, залученню молоді до обговорень про значення і значимість гідності. Цього року пропонується версія уроку з оновленими інструментами і матеріалами, адаптована під різні формати проведення: офлайн, онлайн, змішаний.

На допомогу освітянам зусиллями команди спільноти відповідального вчительства EdCamp Ukraine, у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Офісом освітнього омбудсмена України та за підтримки федерального уряду Німеччини у межах програми «Громадянська служба миру» Civil Peace Service Ukraine – GIZ ZFD, підготовлено комплекс методичних матеріалів (настановчий підтримувальний вебінар, путівник для роботи з учнівством, практичні приклади і вправи, докладні інструкції та ін.).

Докладніше про те, як долучитися та про всі матеріали – в офіційному інформаційному листі за покликанням:

Путівник Усесвітній День Гідності