ВСП ЗГЕФК ЗНУ Історія коледжу

Історія коледжу

Історія коледжу та його сьогодення

   

ВСП “Запорізький гідроенергетичний фаховий коледж ЗНУ” — один із найстаріших закладів освіти Півдня України, заснований у 1935 році під назвою Дніпровський вечірній енергеотехнікум. Молоді працівники Дніпровської гідроелектростанції звернулися до Народного комісаріату електростанцій СРСР з проханням відкрити технікум, де вони могли б отримувати знання без відриву від роботи. За парти сіли 28 юнаків і дівчат. З тих пір про наш навчальний заклад говорять: “Народжений Дніпрогесом!”

В 1940 році відбувся перший випуск двох груп учнів, у 1941 році захист дипломних проектів прийшлось відкласти — почалася війна. Пішли на фронт і викладачі, і студенти технікуму.

У березні 1945 року технікум відновив свою діяльність — тепер вже як Запорізький гідроенергетичний технікум з денною й вечірньою формами навчання. Колектив педагогів та студентів відродив технікум та прийняв активну участь у відбудові Дніпрогесу. Жоден з агрегатів не монтувався без їх участі. Технікум жив в одному ритмі з Дніпрогесом. За активну участь у його відбудові, в квітні 1948 року, директор технікуму Амо Богданович Бархударов був нагороджений Орденом Знак Пошани

В Україні 1951-1965 роки були відзначені спорудженням Дніпровського каскаду гідроелектростанцій, тому на базі гідротехнікуму — єдиного в СРСР з підготовки гідроенергетиків — відкриваються 8 філій (Київська, Полтавська, Криворізька, Зуївська, Ново-Каховська, Зеленодольська, Дніпродзержинська, Старобешівська). Потім ці філії стали самостійними технікумами.

гидрак, гидроколедж, гидроенергоколледж ВСП ЗГЕФК ЗНУАвторитет навчального закладу був такий високий, що абітурієнти приїжджали навчатися і з усіх куточків Радянського Союзу, і з-за кордону: були студенти з Болгарії, Польщі, В’єтнаму, Куби.

За більше ніж 85 років існування навчального закладу було підготовлено близько 30 тисяч фахівців не тільки для енергетичної, а й для інших галузей господарства України та зарубіжжя. Наші випускники — це Герої праці, лауреати Державних премій, науковці, керівники підприємств, міністри, мери, політики.

В 2007 році Гідроенергетичному технікуму Запорізької державної інженерної академії присвоєно статус коледжу.

З 2019 року історія коледжу невід’ємно пов’язана із Запорізьким національним університетом, до складу якого він увійшов в якості відокремленого структурного підрозділу.

У нас є своя історія — своє минуле, яким ми пишаємось, і теперішнє, націлене в майбутнє.

гидроенергоколедж, ВСП ЗГЕФК ЗНУ25 грудня 2006 року було урочисто відкрито Музей історії коледжу. 20 листопада 2007 року музей отримав свідоцтво про реєстрацію, а 25 липня 2008 року за вагомий внесок у справу виховання учнівської та студентської молоді йому було присвоєне звання «Зразкового музею», яке регулярно підтверджується за результатами перевірок.
В музеї 19 експозиційних розділів, серед яких:

  • Літопис становлення і розвитку
  • Ветерани Великої Вітчизняної війни і локальних війн
  • Спортсмени – гордість коледжу
  • Найкращий коледж сьогодні
  • Видатні випускники
  • Випускники – співробітники коледжу
  • Наші ювілеї

При музеї існує екскурсійно-пошукова група, яка по крихтах збирає інформацію про історію свого навчального закладу, її випускників і співробітників, активно працює в архівах і бібліотеках Запоріжжя, Києва, інших міст України. Організуються зустрічі з колишніми випускниками і педагогами-ветеранами, які діляться безцінною інформацією про історію навчального закладу, про людей, яким він дав путівку в життя, дарують фотографії, особисті речі, що стають основою для нових експозицій. Усі експозиції оформлені силами викладачів і студентів коледжу.

гідроенергоколедж, гидроколедж, гидрак, ВСП ЗГЕФК ЗНУВ коледжі постійно пам’ятають про історичний зв’язок з Дніпрогесом, який триває до сьогодні. Більше 60 випкускників технікуму-коледжу зараз працюють на Дніпровській ГЕС. Тому 17 грудня 2014 року було відкрито філію музею Дніпрогесу.

Музеї відкриті для відвідувань щодня, крім вихідних (довідки в каб. 135). Індивідуальне відвідування можна замовити за телефоном +380661443778.