День Соборності – 2024

22 січня – особлива  дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята – проголошення  Української Народної Республіки та Акт Об’єднання українських земель.

106 років тому, 22 січня 1918 року, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік, 105 років тому, в 1919 році, відбувся Акт злуки – офіційне об’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Вперше за багато століть історичні українські регіони об’єдналися в одну державу.

Головна традиція в День Соборності – це  живий ланцюг, який українці вибудовують, символізуючи об’єднання українських земель і державну єдність.

В Україні найбільший «живий ланцюг» («Українська хвиля») відбувся у неділю 21 січня 1990 року, коли мільйони людей взялися за руки, з’єднавши Івано-Франківськ (через Львів) і Київ у день 71-річчя Злуки УНР і ЗУНР. Він був одним із найдовших і наймасовіших у світовій історії та став масштабним кроком до здобуття незалежності Україною. Довжина ланцюга перевищувала 770 км. Він починався в Івано-Франківську від Центрального народного дому (колишньої резиденції парламенту ЗУНР і місця ратифікації Акту Злуки Українською Національною Радою ЗУНР), пролягав через Стрий (звідси йшло відгалуження на Закарпаття), Львів, Тернопіль, Рівне, Житомир до Києва. Початок ланцюга в Івано-Франківську зумовлений тією обставиною, що саме Івано-Франківськ (тодішній Станіславів) у 1919 році був столицею ЗУНР. У ланцюзі взяли участь за неофіційними оцінками — від 1 до 5 мільйонів людей.

Гідроколедж ніколи не залишався осторонь в цей день.

Головна тематика виховних годин цього дня – День Соборності України.

Наша активна Студентська рада стала ініціатором проведення цікавого і захопливого квесту серед студентів нового набору (про що докладно розповімо найближчим часом). Під час проведення квесту неодноразово згадувалася тема Соборності.

Як символ ЄДНОСТІ і НЕПОДІЛЬНОСТІ України збирали пазл «Моя Україна»

Підсумком заходу традиційно став Ланцюг Єдності Студентів Гідроколеджу – 2024.

Для нас Україна не ділиться на Схід і Захід, Південь і Північ. ВОНА ОДНА ЄДИНА, НЕПОДІЛЬНА, ВІЛЬНА, А МИ – ЇЇ ЄДИНИЙ НАРОД!