День пам’яті Героїв Небесної сотні

Сьогодні, 20 лютого, в Україні уже вдесяте відзначають День пам’яті Героїв Небесної сотні.

Цей День відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні».

Саме в ці дні під час Революції гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. Із 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної сотні.

105 Героям Небесної сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної сотні.

17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

У 2023 році цей День проходив під гаслом «Небесна сотня – перші герої російсько-української війни».

Цьогорічні заходи проходять під гаслом  «Залишаємося гідними своїх героїв!».

У Небесну сотню увійшли і наші земляки-запорожці журналіст Василь Сергієнко та підприємець Сергій Синенко.

Сергій Синенко – учасник двох Євромайданів – Київського та Запорізького, а також Автомайдану.

13 лютого 2014 року Сергія Синенка спалили в автомобілі за 20 км від Запоріжжя. Посмертно йому було надано звання Героя України, а в 2016 році у Запоріжжі перейменували вулицю на його честь.

Ще одну вулицю в обласному центрі перейменували на честь журналіста Василя Сергієнка, а на одному з будинків розмістили меморіальну інформаційну дошку.

Василь Сергієнко народився у місті Корсунь-Шевченківський, що у Черкаській області. Згодом переїхав до Запоріжжя, де близько 5-ти років працював кореспондентом газети «Запорізька правда».